Kilo Aldıran İlaçlar, Hızlı Kilo Alma

Kimileri aşırı şişman olmaları sebebiyle kilo problemi yaşarken kimileri de zayıf olmaları sebebiyle kilo problemi yaşamakta ve bu sebeple de kilo aldıran ilaçlar, hızlı kilo alma gibi yöntemleri araştırmaktadırlar. Kimileri zayıflık da problem mi diyebilir ancak problemdir. Zira egzersiz yapıp iyi de beslenen bir kişinin kilo alamaması bir problemdir. Bu durumda metabolizmal bir bozukluk olduğu ileri sürülebilir. Bu bozukluk ise ancak doktor tarafından tespit edilip tedavi edilebilir.

Peki piyasada var olan ve kilo alamayanlara kilo aldıran ilaçlar nelerdir bunlara göz atalım.

Protein Tozları

Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen protein tozları genellikle vücut geliştirme sporu yapanlar tarafından kullanılmaktadır. Kilo aldıran ilaçlar hızlı kilo alma yöntemleri arasında yer alan protein tozları egzersizler ile birlikte kullanıldığında kilo alındığı görülecektir. Ancak bu tozlar kullanırken dozlarına son derce dikkat edilmeli ve doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Ayrıca piyasada gittikçe çoğalan sahte protein tozlarından da kaçınılmalıdır.

İştah Artıran İlaçlar

Kilo aldıran ilaçlar hızlı kilo almaya yardımcı olan diğer ilaç çeşitleri ise iştahınızı açan ilaçlardır. Bu ilaçların içerisinde antipsikotik ilaçlar, antikonvülzan ilaçlar yer almaktadır. Saydığımız bu ilaçlar iştahınızı artıracak ve kilo almanıza katkıda bulunacaktır. Bunların yanı sıra metabolizmayı yavaşlatan ilaçlar da bulunmaktadır. Bu sayede vücutta su birikimi olmakta ve bu sayede de kilo almak mümkün olmaktadır. Atenolol, propanolol ve beta bloker ilaçlar bu kategoride yer almaktadır.

Antialerjik İlaçlar

Alerjisi olan kimselerin kullandıkları antialerjik ilaçlar da kişiler üzerinde halsizlik oluşturmaktadır. Bunun neticesinde ise hareketsiz kalan kişiler kilo almaya başlamaktadır. Bu ilaçlar arasında yer alan difenhidranil en önemlilerinden birisidir diyebiliriz.

Doğum Kontrol İlaçları

Kilo aldıran ilaçlardan bir diğeri de doğum kontrol ilaçlarıdır. Bu ilaçlar kişilerin iştahlarını açması sebebiyle kilo alımına neden olmaktadır.

Vitaminler

Kilo almak isteyenlerin başvurabileceği diğer bir yer ise vitaminler olmaktadır. Ancak vitamin kullanımına başlamadan evvel muhakkak doktor kontrolüne girmek gerekmektedir. Zira alacağınız bu vitaminlerden birisi zaten vücudunuzda yeteri kadar var ise bu durumda alacağınız vitaminler boşa gidebilir. Peki kilo aldıran vitaminler nelerdir?

Kilo aldıran vitaminler arasında ilk olarak C vitaminini sayabiliriz. C vitamini eğer hızlı bir metabolizmaya sahip iseniz bu durumda metabolizmanızı yavaşlatacaktır. Ancak belirtmek gerekir ki C vitamininin fazlası vücutta depo edilmemektedir. Yani dozunu kaçırır iseniz sizleri ishal veyahut da diğer mide sorunları bekleyebilir.

Diğer bir kilo aldıran vitamin ise B1 vitaminidir. Et, esmer pirinç ve tam tahıllı besinler içerisinde bulunan B1 vitamini iştah açıcı özelliğe sahiptir. Bu sayede kilo almanız daha da kolaylaşacaktır.

Kilo alımına katkıda bulunan vitaminlerden bir diğeri de D vitaminidir. Süt ve süt ürünlerinde yoğun bir şekilde bulunan D vitamini de kemik yapınızı güçlendirerek kilo almanızı sağlayacaktır.

Yazar: nhtctn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir