Evde Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır?

Manikür ve pedikür yapmak isteyip de yeteri kadar paranız ya da zamanınız yok ise bu durumda evde kendi başınıza bunları yapabilirsiniz. Son derece basit olan bu uygulamaları yapabilmek için bazı malzemelere ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunları tedarik ettikten sonra ise sizler de evinizde manikür ve pedikür yapabilirsiniz. Yazımızda sizler de her iki uygulamanın nasıl yapılacağını bulabilirsiniz. İlk olarak pedikür uygulamasının nasıl yapıldığını yazımızda sizlerle paylaşacağız ardından da manikür uygulamasını anlatacağız.

Evde Pedikür Uygulaması

Evde pedikür uygulaması yapmak için ilk olarak ayaklarınızı yumuşatmanız gerekmektedir. Eğer ayaklarınızda oje var ise bunları da aseton yardımıyla çıkarıp ayaklarınızı yumuşatmaya geçmeniz gerekmektedir. Bu yumuşatma işlemini ise isterseniz duş alarak isterseniz de bir leğen içerisine sıcak su koyup içerisine ayaklarınızı daldırıp yapabilirsiniz. Eğer yorgunluğunuzu atmak istiyorsanız bu su içerisine aspirin de koyabilirsiniz.

Ayaklarınız yeteri kadar yumuşadıktan sonra tırnaklarınızı istediğiniz uzunlukta kesebilirsiniz ardından da topuklarınızı törpü vasıtasıyla törpüleyebilirsiniz. Ayrıca tırnaklarınızın yanında beliren etleri de kesebilir ve bu sayede daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından bir çorap giyip çıkarma işlemi yaptığınızda eğer çorap ayağınıza takılıyor ise törpü işlemi iyi olmamış demektir. Ancak takılmıyor ise törpü işlemi başarılı bir şekilde olmuş demektir. Bu sayede sizler de evde pedikür uygulamasını son derece basit bir şekilde gerçekleştirmiş oldunuz.

Evde Manikür Uygulaması

Manikür ve pedikür uygulamalarından pedikürü sizlere yukarıda anlattık. Sırada ise manikür uygulaması var. Evde manikür uygulaması başlamadan önce yapılması gereken tırnaklarınızda oje varsa çıkarmaktır. Ardından da tırnak etlerinizi geriye doğru itmektir. Bu işlemi tırnak makasının çakı aletiyle yapabilirsiniz. Bu aşamaları da başarılı bir şekilde yaptıktan sonra ise sırada tırnaklarınızı törpüleme bulunmaktadır. Tırnaklarınızı özenli bir şekilde törpüledikten sonra naylon bir çoraba sürtmek suretiyle törpünün başarılı olup olmadığını test edebilirsiniz.

Eğer törpü başarılı olmuş ise çoraba takılmayacak başarısız olmuş ise takılacaktır. Tırnakları törpülemem işlemi bittikten sonra ise yapılması gereken tırnak etlerini kütikül makası ile almak olacaktır. Ardından ise tırnaklarınız ılık su içerisinde dinlenmeyi hak edeceklerdir. Bu aşamayla birlikte manikür uygulaması da son bulacaktır.

Tamamen Doğal

Yukarıda bahsettiğimiz manikür ve pedikür uygulamaları tamamen doğal malzeme ve işlemler ile yapıldıkları için son derece sağlıklıdır. Ayrıca sizlere de son derece ucuza mal olacak bu uygulamaları ev konforunda yapabilecek olmanız da diğer avantajlardan birisi olmaktadır. Eğer sizler de bu uygulamaları yapmak istiyorsanız yukarıda saydığımız manikür pedikür malzemeleri edinerek aşamaları takip edebilirsiniz. Bu sayede son derece sağlıklı el ve ayak tırnaklarına kavuşabilirsiniz. Bundan sonra çorap ya da eldiven giyerken tırnaklarınızın bir yere takılma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz. İş yaparken de son derece rahat hareket edebilirsiniz.

Yazar: nhtctn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir